Tiskové zprávy

 • Agentura Moody´s potvrdila Českému Aeroholdingu nejlepší dosažitelný rating v České republice

  09.02.2018

  Renomovaná agentura Moody´s Investors Service potvrdila Českému Aeroholdingu (ČAH), jedinému akcionáři Letiště Praha, rating A1 se stabilním výhledem. Tento nejvyšší možný rating dosažitelný v České republice společnost získala již v únoru 2017. Rozhodnutí agentury potvrzuje schopnost ČAH úspěšně naplňovat strategii, udržet uvážlivou finanční politiku a vykazovat velmi dobré hospodářské výsledky.

 • Klíčové společnosti skupiny Český aeroholding dosáhly v roce 2016 provozního zisku ve výši 4,3 miliardy korun

  31.05.2017

  V roce 2016 dosáhly klíčové společnosti skupiny Český aeroholding* (ČAH) provozního zisku (EBITDA**) ve výši 4,3 miliardy korun. To představuje meziroční nárůst o 5 %. Na hospodaření skupiny se pozitivně projevily vyšší výnosy z leteckého obchodu a z odbavení letadel, ale i z komerčních služeb jako je pronájem prostor či parkování. V tomto trendu pokračuje i první čtvrtletí letošního roku, kdy hrubý provozní zisk meziročně stoupl o 15 % na 918 mil. Kč.

 • Agentura Moody´s hodnotí Český Aeroholding stejně vysoko jako Českou republiku

  06.02.2017

  Renomovaná agentura Moody´s Investors Service zvýšila rating Českého Aeroholdingu o jeden stupeň na A1 se stabilním výhledem z dosavadního A2 s pozitivním výhledem. Rozhodnutí agentury je výsledkem naplněného závazku společnosti zavést uvážlivou finanční politiku, úspěšně naplňovat strategii a vytvořit stabilní klientskou základnu u dceřiných společností. Český Aeroholding se díky změně ratingu stal jedinou nebankovní obchodní společností hodnocenou nejvyšším možným ratingem v dané zemi, tedy stejným jako stát Česká republika.

 • Společnost Czech Airlines Technics uzavřela exkluzivní kontrakty s Českými aeroliniemi na komplexní údržbu letadel

  24.08.2016

  Czech Airlines Technics (CSAT), dceřiná společnost Českého Aeroholdingu poskytující služby v oblasti údržby letadel, uzavřela s leteckou společností České aerolinie čtyři exkluzivní kontrakty. CSAT tak nyní poskytuje dopravci komplexní údržbu letadel, a to jak těžkou a traťovou údržbu, tak i údržbu komponentů a tzv. engineering. Všechny smlouvy jsou uzavřeny s platností do června 2019.

 • Společnost Czech Airlines Technics provádí servis letadel pro Sichuan Airlines

  10.08.2016

  Czech Airlines Technics (CSAT), dceřiná společnost Českého Aeroholdingu poskytující služby v oblasti údržby letadel, uzavřela smlouvu s již čtvrtou čínskou leteckou společností, a to Sichuan Airlines. CSAT tak bude poskytovat traťovou údržbu (line maintenance) pro letadla operující na nové přímé pravidelné lince mezi Prahou a Čcheng-tu, která zahájí provoz 12. srpna 2016. Traťovou údržbu pro Sichuan Airlines společnost zajišťovala již v první polovině letošního roku, a to pro charterové lety.

 • Klíčové společnosti skupiny Český aeroholding dosáhly v roce 2015 provozního zisku ve výši 4,1 miliardy korun

  18.05.2016

  V roce 2015 dosáhly klíčové společnosti skupiny Český aeroholding* (ČAH) provozního zisku (EBITDA**) ve výši 4,1 miliardy korun. To představuje meziroční nárůst o 14 %. Na hospodaření skupiny se pozitivně projevily vyšší výnosy z leteckého obchodu a z údržby letadel, ale i z komerčních služeb jako je pronájem prostor či parkování. V tomto trendu pokračuje i první čtvrtletí letošního roku, kdy hrubý provozní zisk meziročně stoupl o 27 % na 795 mil. Kč.

 • Český Aeroholding spouští náborovou kampaň. Upozorňuje na volná pracovní místa.

  29.02.2016

  Skupina Český aeroholding plánuje v roce 2016 výrazné navýšení počtu zaměstnanců, a to přibližně o 140. Volná místa nabízí nejen v rámci mateřské firmy, ale především v dceřiných společnostech, jako jsou Letiště Praha, Czech Airlines Handling a Czech Airlines Technics. Obsadit volné pozice má skupině pomoci nová náborová kampaň, která běží v printu a v dopravních prostředcích. Součástí je i nový web cah.jobs.cz, který sází hlavně na atraktivní grafiku, přehlednost a uživatelskou přívětivost.

 • Nový koncept venkovních prostor Letiště Václava Havla počítá se zlepšením dopravy i pobytových ploch před terminály

  14.12.2015

  Český aeroholding zná vítěze dvoukolové urbanisticko-dopravní soutěže na ideové řešení veřejného prostoru před Terminály 1 a 2, kterou ve spolupráci s Institutem pro plánování a rozvoj hl. m. Prahy vypsal v červnu letošního roku. Jako nejlepší návrh prezentující vize nové organizace pozemní dopravy společně s urbanistickou koncepcí pro veřejný prostor se zkvalitněním pobytových ploch před terminály byl porotou vyhodnocen návrh předložený architektonickým ateliérem Rala, s.r.o., v čele s architektem Radkem Lampou.

 • Společnost Czech Airlines Technics uzavřela napřímo smlouvu na servis letadel pro Wizz Air

  10.12.2015

  Czech Airlines Technics (CSAT), dceřiná společnost Českého aeroholdingu poskytující služby v oblasti údržby letadel, uzavřela napřímo smlouvu s Wizz Air, největší nízkonákladovou leteckou společností ve střední a východní Evropě. CSAT tak nyní poskytuje dopravci traťovou údržbu (line maintenance) pro letadlo, které bázuje na Letišti Václava Havla Praha.

 • Český aeroholding získal od agentury Moody´s vyšší rating A2 s pozitivním výhledem

  07.12.2015

  Renomovaná agentura Moody´s Investors Service zvýšila rating Českého aeroholdingu (ČAH) o jeden stupeň na A2 z dosavadního A3. Současně Moody‘s změnila výhled tohoto ratingu ze stabilního na pozitivní. Rozhodnutí agentury je výsledkem úspěšného refinancování úvěru od Evropské investiční banky, který společnost získala na výstavbu Terminálu 2. Vítězem tendru na nový úvěr, který Českému aeroholdingu přinese významnou úsporu v celkových nákladech dluhu, se stala Komerční banka.

 • Český aeroholding zlepšuje strukturu svého financování a zažádal Moody´s o vyšší rating

  01.12.2015

  Český aeroholding přefinancuje úvěr od Evropské investiční banky, který byl uzavřen na výstavbu Terminálu 2 v roce 2003, a měl být splacen v roce 2027. Vítězem tendru na nový úvěr se stala Komerční banka. Přefinancování přinese nejen úsporu v celkových nákladech dluhu, ale znamená také splnění předpokladu pro další zlepšení stávajícího ratingu A3 stabilní od renomované agentury Moody´s.

 • Letiště Václava Havla Praha bude v zimní sezóně spojeno přímou linkou s 97 destinacemi, v aktuálně končící letní sezóně zaznamenalo 7,6% nárůst cestujících

  21.10.2015

  V neděli 25. října 2015 bude na Letišti Václava Havla Praha zahájen provoz podle zimního letového řádu. Ten ukončí úspěšnou letní letovou sezónu, během které se počet cestujících meziročně zvýšil o 7,6 %. Během zimní sezóny plánuje na Letišti Václava Havla Praha operovat 55 leteckých společností, z toho 50 na linkách pro cestující a 5 cargo dopravců. Nový letový řád bude obsahovat pravidelná spojení do 97 míst ve 38 státech. V porovnání se stejným obdobím loňského roku tak počet přímých pravidelných linek v osobní přepravě naroste o 15 a cestující se mohou těšit na spojení do 17 nových destinací.

 • Czech Airlines Technics bude provádět servis letadel pro Hainan Airlines

  21.09.2015

  Czech Airlines Technics (CSAT), dceřiná společnost Českého aeroholdingu poskytující služby v oblasti údržby letadel, uzavřela smlouvu s čínskou leteckou společností Hainan Airlines. CSAT tak bude poskytovat traťovou údržbu (line maintenance) pro letadla, která budou obsluhovat novou pravidelnou linku mezi Prahou a Pekingem.

 • Společnost Czech Airlines Technics získala evropské osvědčení AEO

  17.09.2015

  Czech Airlines Technics (CSAT), dceřiná společnost Českého aeroholdingu poskytující služby v oblasti technické údržby letadel, získala osvědčení AEO (Oprávněný hospodářský subjekt). To Evropská unie uděluje spolehlivým finančně stabilním hospodářským subjektům znalým celní problematiky. CSAT tak předchází dopadu avizované legislativní změny, podle které budou moci v budoucnu využívat zjednodušených celních postupů pouze prověřené a certifikované společnosti.

 • Klíčové společnosti skupiny Český aeroholding dosáhly za první pololetí 2015 provozního zisku ve výši 1,872 miliardy korun

  03.09.2015

  Praha, 3. září 2015 V prvním pololetí roku 2015 dosáhly klíčové společnosti skupiny Český aeroholding* (CAH) konsolidovaného provozního zisku (EBITDA**) ve výši 1,872 miliardy korun. Na pololetním hospodaření skupiny se pozitivně projevilo, kromě úspor provozních nákladů, zejména překročení výnosů z údržby letadel a vyšší výnosy z leteckého obchodu díky změnám v programu pobídek pro letecké společnosti. Letiště Václava Havla zvýšilo meziročně počet odbavených cestujících o 5,4 % na 5,2 miliónu. Skupina zároveň zvýšila odhad celoročního růstu provozního zisku na 4 %.

 • Praha získá nové přímé pravidelné spojení s Čínou, od letošního září zahájí provoz přímá linka z Prahy do Pekingu

  09.07.2015

  Letecká společnost Hainan Airlines dnes na tiskové konferenci v Číně oznámila zahájení provozu přímé pravidelné linky mezi Prahou a Pekingem. Jedná se o výsledek intenzivních jednání, která mezi dopravcem a zástupci Letiště Praha probíhala od konce minulého roku. První let bude uskutečněn 23. září 2015.

 • Letiště Václava Havla Praha chystá změnu podoby, nový kabát dostanou oba terminály i jejich bezprostřední okolí

  07.07.2015

  Český aeroholding vypsal dvoukolovou urbanisticko-dopravní soutěž, jejímž výsledkem má být ideové řešení veřejného prostoru před Terminály 1 a 2. Cílem je získání návrhu nové organizace dopravy a vytvoření urbanistické koncepce pro veřejný prostor a rozvojové plochy, mimo jiné v návaznosti na připravovanou výstavbu železničního napojení a nový systém parkování. Před terminály by tak mělo v budoucnu vyrůst reprezentativní a příjemné prostranství s moderním řešením automobilové dopravy a parkování. Změnou má projít také současný interiér terminálů 1 a 2, který má cestujícím již při příletu evokovat začátek dovolené v Praze či České republice.

 • PROHLÁŠENÍ k problematice tankování letadel íránských aerolinií IRAN AIR společností Czech Airlines Handling

  01.07.2015

  V návaznosti na informace zveřejněné v některých sdělovacích prostředcích uvádíme: Czech Airlines Handling (dále CSAH) je součástí skupiny Český aeroholding. Společnost CSAH v žádném případě neporušuje platnou legislativu a případné rezoluce nebo rozhodnutí o sankcích. CSAH se zároveň chová jako řádný hospodář, který poskytuje služby svým zákazníkům. Pokud by poskytované služby měly být omezeny nad rámec již platných rezolucí a sankcí, musela by k tomu společnost CSAH obdržet adekvátní rozhodnutí od příslušného orgánu státní správy.

 • Czech Airlines Technics navýší nabízenou kapacitu pro těžkou údržbu letadel, nová linka přinese stovku pracovních míst

  30.06.2015

  Společnost Czech Airlines Technics, a.s. (dále CSAT), dceřiná společnost Českého aeroholdingu, připravuje otevření čtvrté linky těžké údržby od 1. září 2015. K rozšíření nabízené kapacity společnost přistoupila na základě naplnění současných kapacit a přizpůsobuje se tak pokračujícímu trendu uzavírání obchodních smluv s dlouhodobými garantovanými objemy. Otevření další linky znamená mimo jiné i postupný nábor více než stovky nových zaměstnanců.

 • Klíčové společnosti skupiny Český aeroholding (ČAH) dosáhly za rok 2014 hrubého provozního zisku ve výši 3,6 miliardy korun

  22.06.2015

  Klíčové společnosti skupiny Český aeroholding (Český aeroholding, a.s., Letiště Praha, a. s., Czech Airlines Handling a Czech Airlines Technics) dosáhly v roce 2014 hrubého provozního zisku (EBITDA) ve výši 3,6 mld. Kč. Na výsledcích těchto společností se podílely rostoucí tržby, které dosáhly výše 9 mld. Kč, ale i úsporná opatření nastavená novým vedením ČAH. Finanční zdraví skupiny potvrzuje i získaný rating A3 se stabilním výhledem od renomované agentury Moody´s.

 • Czech Airlines Technics stvrzují partnerství s leteckou společností Finnair uzavřením nové smlouvy

  10.06.2015

  Společnost Czech Airlines Technics (CSAT), dceřiná společnost Českého aeroholdingu poskytující služby v oblasti technické údržby letadel, uzavřela novou smlouvu s finskou leteckou společností FINNAIR. Nová smlouva garantuje objem těžké údržby (base maintenance) minimálně pro 20 letadel společnosti od začátku dubna 2015 do konce dubna 2016. Zmíněná smlouva navíc otevírá příležitost pro další vzájemnou spolupráci i pro další sezonu 2016/2017.

 • První čtvrtletí bylo pro Letiště Václava Havla Praha úspěšné

  30.04.2015

  Výkony za první čtvrtletí roku 2015 na Letišti Václava Havla Praha potvrzují narůstající zájem o Prahu jako cílovou destinaci. Za první čtvrtletí roku 2015 odbavilo Letiště Václava Havla Praha celkem 2 011 729 cestujících, zatímco za stejné období roku 2014 to bylo téměř o 70 tisíc méně.

 • Společnost Czech Airlines Handling získala ocenění za odbavovací služby

  20.04.2015

  Czech Airlines Handling (CSAH), dceřiná společnost Českého aeroholdingu, byla oceněna leteckými společnostmi Lufthansa a Swiss jako nejlepší poskytovatel odbavovacích služeb za rok 2014. CSAH se tak umístil na 1. místě z celkem 60 hodnocených destinací.

 • Czech Airlines Technics uzavřely smlouvu se společností Transavia na údržbu celé letadlové flotily

  15.04.2015

  Společnost Czech Airlines Technics (CSAT), poskytující služby v oblasti technické údržby letadel, dceřiná společnost Českého aeroholdingu, uzavřela smlouvu s leteckou společností Transavia, dceřinou společností Air France-KLM. Zmíněná smlouva s garancí pevného počtu udržovaných letadel je důkazem dlouhodobě vysoké kvality poskytovaných služeb a zároveň výsledkem změny obchodní strategie CSAT.

 • Český Aeroholding se stává minoritním akcionářem Českých aerolinií

  31.03.2015

  Společnost Travel Service získala 34 % akcií ČSA a tím také podíl na společné manažerské kontrole nad společností. Český aeroholding se po dnešním oznámení stává minoritním akcionářem ČSA a jeho budoucí role bude odpovídat nové akcionářské struktuře. Společně s TVS bude Český aeroholding vykonávat společnou manažerskou kontrolu, tj. bude se podílet na řízení ČSA v rozsahu odpovídajícímu svému minoritnímu podílu.

 • Nový úsek metra V.A zrychlí dopravu na Letiště Václava Havla

  26.03.2015

  V souvislosti s otevřením čtyř nových stanic metra V.A, které je plánováno na 6. dubna 2015 od 15 hodin, dojde s platností od 7. dubna 2015 ke změnám v dopravě směrem na Letiště Václava Havla Praha (LVHP). Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci se společností ROPID zkrátí dobu cestování autobusovou linkou č. 119, která bude nově ukončena u stanice metra A Nádraží Veleslavín.

 • Projekt „Zvýšení bezpečnosti Letiště Václava Havla Praha‟

  19.02.2015

  Dnes dopoledne bylo v prostorách Českého aeroholdingu podepsáno „Memorandum o vzájemné spolupráci při realizaci opatření pro zajištění zvýšení bezpečnosti na Letišti Václava Havla Praha‟ nejvyššími představiteli Českého Aeroholdingu, a.s., Celní správy České republiky, Policie České republiky, Bezpečnostní informační služby, Vojenského zpravodajství Ministerstva obrany ČR a Úřadu pro zahraniční styky a informace. Podpis memoranda je prvním krokem k realizaci „Projektu zvýšení bezpečnosti na Letišti Václava Havla Praha.

 • Evropská komise vydala kladné stanovisko k akciovému vstupu společnosti Travel Service do Českých aerolinií

  19.12.2014

  Evropská komise dnes podle očekávání zveřejnila své kladné rozhodnutí schvalující nabytí společné kontroly ze strany Českého aeroholdingu a společnosti Travel Servise nad Českými aeroliniemi. Tímto byla také splněna zásadní podmínka ke vstupu společnosti Travel Service jako dalšího akcionáře do Českých aerolinií. Tímto krokem se nemění statut Českých aerolinií jakožto evropského dopravce. Po vypořádání celé transakce, které je předpokládáno v horizontu dvou měsíců bude akcionářská struktura Českých aerolinií následující: Korean Air 44 %, Travel Service 34 %, Český aeroholding 19,74 % a Česká pojišťovna 2,26 %.

 • Eva Krejčí odchází z pozice ředitelky komunikace a Corporate Governance společnosti Letiště Praha. Novou manažerkou komunikace se stává Marika Janoušková

  01.12.2014

  Eva Krejčí odchází k 30. listopadu 2014 ze společnosti Český aeroholding, v níž zastávala pozici ředitelky komunikace a Corporate governence Letiště Václava Havla Praha. Zároveň k 1. prosinci 2014 nastupuje na pozici manažerky externí komunikace Českého aeroholdingu a tiskové mluvčí Marika Janoušková, dosavadní specialistka komunikace, do jejíž gesce spadala společnost Letiště Praha.

 • Vedení Českých aerolinií a Odborová organizace palubních průvodčích dnes dosáhly kompromisní dohody

  24.10.2014

  Dnes proběhlo na půdě Českého aeroholdingu intenzivní jednání mezi představenstvem Českých aerolinií a zástupci vedení Odborové organizace palubních průvodčích (dále jenom OOPL) k aktuální situaci v ČSA. Jednání byli rovněž přítomni Václav Řehoř, předseda představenstva Českého aeroholdingu, a Luboš Pomajbík, předseda Odborového svazu dopravy. Všechny zúčastněné strany se dohodly na kompromisu, jehož výsledkem je odvolání stávky i stávkové pohotovosti palubních průvodčích na straně jedné a současně snížení dopadu na aktuální propouštění v Českých aeroliniích na straně druhé.

 • Personální změny v představenstvech Českého aeroholdingu, Letiště Praha a Czech Airlines Handling

  01.10.2014

  Český Aeroholding, a.s., jako jediný akcionář společnosti Letiště Praha, a. s., v působnosti valné hromady, odsouhlasil ukončení výkonu funkce předsedy představenstva Letiště Praha, a. s., Jiřího Pose, který s účinností k 1. říjnu 2014 zaujal neobsazenou pozici v pětičlenném představenstvu Českého aeroholdingu. Zároveň se představenstvo Českého aeroholdigu, při výkonu působnosti valné hromady Letiště Praha, usneslo na změně stanov společnosti Letiště Praha, kterou se mění počet jejích členů ze současných tří na čtyři. Členem představenstva zůstal Jiří Kraus, dále byli valnou hromadou jmenováni k 1. říjnu 2014 Tomáš Rohlena a Milan Špaček, a k 1. listopadu 2014 Jiří Petržilka. Členové představenstva v novém složení následně zvolili Jiří Krause předsedou a Tomáše Rohlenu místopředsedou představenstva. Dále Český Aeroholding, a.s., jako jediný akcionář společnosti Czech Airlines Handling, a.s., jmenoval Lukáše Krále do čtyřčlenného představenstva této společnosti.

 • Tiskové prohlášení k situaci v Českých aeroliniích

  24.09.2014

  Nové vedení Českého Aeroholdingu, a.s. (ČAH), se po svém nástupu na přelomu června a července letošního roku detailně seznámilo s ekonomickou situací všech společností ve skupině ČAH, včetně ČSA. Se situací ČSA byl následně seznámen druhý největší akcionář, společnost Korean Air. Společně s ním byla dohodnuta příprava restrukturalizačního plánu, který počítá s udržením stávajících výnosů a snížením nákladů. Tento plán byl začátkem září jednomyslně schválen na valné hromadě všemi akcionáři. Některé kroky restrukturalizačního plánu zejména na straně výnosů – např. systém jednosměrných letenek nebo změny v letovém řádu a dopravní síti společnosti (včetně ruského trhu) – již přinesly první výsledky. ČSA vykážou poprvé za několik posledních let čistý provozní zisk za celou letní sezónu. Souběžně s realizací restrukturalizačního plánu probíhají mezi všemi akcionáři jednání o investicích do ČSA. Jakmile tato jednání skončí, bude ČAH společně s dalšími akcionáři veřejnost informovat o další strategii ČSA.

 • Ředitelem korporátní a marketingové komunikace Českého aeroholdingu se stal Jakub Puchalský

  15.09.2014

  Novým ředitelem korporátní a marketingové komunikace se stal Jakub Puchalský. Ve funkci nahradil Michaelu Lagronovou. Puchalský bude ve vztahu k médiím řešit zejména strategické a korporátní otázky spojené s fungováním a dalším směřováním Českého aeroholdingu.

 • Marta Guthová odchází z pozice místopředsedkyně a členky představenstva společnosti Letiště Praha

  13.08.2014

  Usnesením představenstva Českého aeroholdingu, při výkonu působnosti valné hromady Letiště Praha, došlo k dnešnímu dni k odvolání Marty Guthové z pozice místopředsedkyně a členky představenstva společnosti Letiště Praha.

 • Skupina Český aeroholding vykázala hrubý provozní zisk ve výši 2,2 miliardy korun

  30.07.2014

  Český aeroholding (dále ČAH) v roce 2013 dosáhl podle konsolidovaných neauditovaných výsledků hrubý provozní zisk (EBITDA) ve výši 2,2 mld. Kč.

 • Václav Řehoř je novým předsedou představenstva Českého aeroholdingu

  23.07.2014

  Novým předsedou představenstva Českého aeoholdingu se stal Václav Řehoř, jeho dosavadní místopředseda. Ve funkci nahrazuje Miroslava Dvořáka, který ze společnosti odchází.

 • Miroslav Dvořák rezignoval na post předsedy představenstva Českého aeroholdingu

  23.07.2014

  Představenstvo Českého aeroholdingu bylo na svém dnešním zasedání informováno o rozhodnutí Miroslava Dvořáka odstoupit z funkce předsedy představenstva Českého aeroholdingu. M. Dvořák zároveň rezignuje i na post předsedy dozorčí rady Českých aerolinií. Spolu s M. Dvořákem se rozhodl odejít i bývalý místopředseda a současný člen představenstva Petr Vlasák, který měl na starosti oblast financí, řízení lidských zdrojů a centrální nákup. P. Vlasák opustí i dozorčí radu Českých aerolinií, jejímž byl členem.

 • V představenstvu Českého aeroholdingu nově zasednou Václav Řehoř, Zuzana Tairova a Petr Pavelec

  27.06.2014

  Ministerstvo financí ČR jako jediný akcionář společnosti Český Aeroholding, a.s., v působnosti valné hromady, dnes rozhodlo o změnách v představenstvu této společnosti. V představenstvu nově zasednou Václav Řehoř, Zuzana Tairova a Petr Pavelec. Zároveň byli odvoláni dosavadní členové Philippe Marc Moreels, Josef Adam a Jozef Sinčák.

 • Josef Adam se stal čtvrtým členem představenstva Českých aerolinií

  04.04.2014

  Mimořádná valná hromada společnosti České aerolinie dnes zvolila do představenstva Josefa Adama, který se tak stal jeho čtvrtým členem. Zároveň byl Jozef Sinčák, současný člen představenstva ČSA, zvolen jeho místopředsedou.

 • Czech Airlines Handling rozšíří své služby o call centrum

  14.02.2014

  S účinností k 1. 7. 2014 dojde k fúzi Call Centra společnosti CSA Services a společnosti Holidays Czech Airlines sloučením do společnosti Czech Airlines Handling. Dále se nejpozději do 1. 7. 2014 ze společnosti CSA Services oddělí Agentura práce, která se stane spolu s jejími zaměstnanci součástí organizační jednotky Řízení lidských zdrojů Českého aeroholdingu jako její další útvar.

 • Korean Air přivádí do ČSA dalšího významného partnera - společnost Travel Service

  05.12.2013

  Český aeroholding byl společností Korean Air informován o jejím požadavku uplatnit formou opce právo na nákup dalších 34 % akcií Českých aerolinií od společnosti Český aeroholding, což je v souladu s kupní smlouvou o prodeji 44 % akcií Českých aerolinií (podepsanou mezi Korean Air a Českým aeroholdingem v dubnu tohoto roku). 34 % akcií pak následně společnost Korean Air prodá české letecké společnosti Travel Service, která se tak stane spoluakcionářem Českých aerolinií - vedle společnosti Korean Air se 44 % akcií, Českého aeroholdingu s konečným podílem 19,74 % a České pojišťovny, která bude i nadále držet v ČSA 2,26% akciový podíl.

 • Ivan Fuksa odchází z představenstva a pozice vrchního ředitele Českého aeroholdingu

  26.11.2013

  V návaznosti na rozhodnutí Ministerstva financí ČR jako jediného akcionáře společnosti Český Aeroholding, a.s., v působnosti valné hromady, kterým se od 1. 12. 2013 mění stanovy společnosti v souvislosti se zákonem o obchodních korporacích, dojde ke snížení počtu členů představenstva společnosti Český Aeroholding, a.s., ze současných 6 na 5 a ke snížení počtu členů dozorčí rady z 12 na 9. V této souvislosti Ministerstvo financí ČR odvolává ke konci listopadu z představenstva společnosti Ivana Fuksu a z dozorčí rady Jiřího Blažka a Alexandra Vondru. Další člen dozorčí rady Petr Minařík, zvolený za zaměstnance, na svůj post rezignuje také k 30. 11. 2013. V souvislosti se změnou stanov společnosti se Ivan Fuksa rozhodl zároveň ke konci listopadu rezignovat na svou pozici vrchního ředitele pro strategii a rozvoj.

 • Czech Airlines Handling rozšíří nabídku svých služeb leteckým dopravcům o plnění letadel palivem

  11.11.2013

  Novou službu plnění leteckým pohonným palivem (LPH) začne od 1. ledna 2014 poskytovat leteckým dopravcům společnost Czech Airlines Handling. Významně tak rozšíří portfolio činností a může stávajícím klientům nabízet tzv. „kompletní balíček služeb“ v oblasti odbavení letadel, což znamená i nové obchodní příležitosti. Kromě výrazného synergického efektu v rámci skupiny Český aeroholding navíc dojde také k výrazným úsporám nákladů doposud plynoucím třetím stranám. Prvním zákazníkem, který začne novou službu využívat, jsou České aerolinie.

 • Personální změny v rámci skupiny Český aeroholding

  26.09.2013

  Na svém dnešním zasedání byla dozorčí rada Českých aerolinií informována o rozhodnutí Jiřího Marka odstoupit z funkce člena představenstva a odejít z pozice výkonného ředitele pro obchod a marketing Českých aerolinií. Do uvolněné funkce výkonného ředitele pro obchod a marketing a člena představenstva Českých aerolinií pak v říjnu nastoupí Jozef Sinčák, který před tím rezignuje na svou současnou funkci místopředsedy představenstva a výkonného ředitele pro obchod a korporátní služby Letiště Praha. Jeho na Letišti Praha nahradí v obou funkcích Marta Guthová, která před svým nástupem do vedení společnosti nejdříve odstoupí z funkcí členky představenstva a vrchní ředitelky pro nákup, obchod a marketing mateřské společnosti Český aeroholding. Uvolněnou pozici v představenstvu Českého aeroholdingu převezme po M. Guthové J. Sinčák. Všechny tyto personální změny v rámci skupiny Český aeroholding musejí v průběhu října schválit statutární orgány jednotlivých společností, které zároveň zvolí do svých představenstev nové členy (v případě obou dceřiných společností volí nové členy do představenstev jejich valné hromady, u Českého aeroholdingu tyto členy volí dozorčí rada). Na konec října bude svolána i valná hromada Českých aerolinií, která vezme na vědomí rezignaci J. Marka na funkci člena představenstva společnosti a zároveň zvolí do této funkce J. Sinčáka.

 • Skupina Český aeroholding a její zaměstnanci přispěli na humanitární pomoc po povodních částkou 867 580 korun

  24.09.2013

  V rámci charitativní sbírky, kterou zorganizovala skupina Český aeroholding v souvislosti s letošními povodněmi, přispěli zaměstnanci skupiny částkou přesahující 430 000 korun a společnost sama pak přidala ze svých zdrojů částku ve stejné výši. Celý obnos, který bude ve spolupráci s neziskovou organizací Člověk v tísni předán vybraným příjemcům postiženým povodněmi, tak dosáhl výše 867 580 korun.

 • Český aeroholding, Letiště Praha a Incheon International Airport Corporation podepsaly memorandum o partnerské spolupráci

  28.08.2013

  Na pražském letišti bylo dnes slavnostně podepsáno memorandum o partnerské spolupráci mezi Českým aeroholdingem, jeho dceřinou společností Letiště Praha a společností Incheon International Airport Corporation, která provozuje hlavní mezinárodní letiště v jihokorejském Inčchonu (Incheon International Airport). Dohoda se týká především úzké spolupráce v oblasti rozvoje nových spojení mezi Prahou a Soulem, sdílení informací a zkušeností či společných marketingových aktivit.

 • Do dozorčí rady Českého aeroholdingu byl zvolen nový člen

  26.08.2013

  Ministerstvo financí ČR, jako jediný akcionář společnosti Český Aeroholding, a.s., zvolilo v působnosti valné hromady do dozorčí rady Českého Aeroholdingu, a.s., Lubomíra Tomana, náměstka ministra financí sekce Hospodaření s majetkem státu a informatiky. Ten v dozorčí radě nahrazuje jejího dosavadního 1. místopředsedu a bývalého náměstka ministra financí Zdeňka Zajíčka, kterého ke stejnému dni valná hromada z této pozice odvolala.

 • Korean Air dnes převzal 44% akciový podíl v Českých aeroliniích

  31.07.2013

  Dnes předal Český aeroholding 44 % akcií společnosti České aerolinie mezinárodnímu leteckému dopravci Korean Air, který rovněž k dnešnímu dni převedl na účet mateřské společnosti ČSA kupní cenu ve výši 2,64 milionů EUR.

 • Skupina Český aeroholding vykázala za rok 2012 hrubý provozní zisk ve výši 2,6 miliardy korun

  28.06.2013

  Navzdory několik let trvající ekonomické krizi v letecké dopravě se podařilo skupině firem sdružených pod mateřskou společností Český aeroholding (dále ČAH) v roce 2012 dosáhnout podle jejích historicky prvních konsolidovaných neauditovaných výsledků hrubý provozní zisk (EBITDA) ve výši 2,6 miliardy korun. Tržby skupiny pak dosáhly výše 11,8 miliard korun. Tyto výsledky odrážejí skutečnost, že některé společnosti (Letiště Praha, Czech Airlines Technics a České aerolinie) nebyly součástí skupiny ČAH po celý rok, ale začlenily se do ní až postupně v průběhu loňského roku.

 • 90. výročí založení Českých aerolinií připomíná výstava na Letišti Václava Havla Praha

  05.06.2013

  České aerolinie patří mezi nejstarší letecké společnosti v Evropě. Své služby poskytují už od roku 1923. Za devadesát let své existence přepravily více než 115 milionů cestujících a přes 918 tisíc tun zboží a pošty. Startovaly a přistávaly ve 145 destinacích v 76 zemích světa. Výstava, která byla dnes slavnostně zahájena v prostorách odletové haly Terminálu 2 na Letišti Václava Havla Praha, připomíná 90 let existence této společnosti, během nichž České aerolinie získaly postavení světově uznávaného leteckého dopravce.

 • Personální změny ve statutárních orgánech skupiny Český aeroholding

  20.05.2013

  V rámci skupiny Český aeroholding se uskuteční několik personálních změn ve statutárních orgánech svých dceřiných firem – České aerolinie, Czech Airlines Handling a HOLIDAYS Czech Airlines. Všechny tyto personální změny jsou interními přestupy mezi jednotlivými společnostmi skupiny Český aeroholding a nabývají účinnosti k 1. 6. 2013.

 • V dozorčí radě Českých aerolinií zasedne zástupce Korean Air

  14.05.2013

  Mimořádná valná hromada Českých aerolinií dnes zvolila nového člena do dozorčí rady společnosti. Tím se stal zástupce společnosti Korean Air, Won Tae Cho, který v dozorčí radě Českých aerolinií nahradí Petra Matouška, který rezignoval. Personální změny v dozorčí radě Českých aerolinií nabývají účinnosti k 1. 6. 2013.

 • Zástupci Korean Air dnes podepsali smlouvu o vstupu do Českých aerolinií

  10.04.2013

  Dnes byla v prostorách Úřadu vlády podepsána smlouva o koupi 460 725 kusů akcií Českých aerolinií (ČSA), což představuje 44% podíl ČSA společností Korean Air. Za českou stranu se podpisu účastnili předseda vlády České republiky Petr Nečas, ministr financí České republiky Miroslav Kalousek, generální ředitel a předseda představenstva Českého aeroholdingu Miroslav Dvořák, předseda dozorčí rady Českého aeroholdingu Michal Mejstřík a vrchní ředitel a 1. místopředseda představenstva Českého aeroholdingu Petr Vlasák. Korejského leteckého přepravce zastupovali Yang Ho Cho, předseda představenstva společnosti Korean Air, Chang Hoon Chi, prezident Korean Air a Won Tae Cho, výkonný viceprezident pro strategii. Hledání strategického partnera pro společnost České aerolinie bylo tímto krokem úspěšně završeno.

 • Vláda ČR schválila vstup strategického partnera do ČSA

  13.03.2013

  Vláda ČR dnes na svém zasedání odsouhlasila prodej 460 725 kusů akcií Českých aerolinií, což představuje 44% podíl ve společnosti České aerolinie společnosti Korean Air. Kupní cena nabízená společností Korean Air je proporcionální k poslední známé hodnotě akcií ČSA a činí 2,64 mil. EUR. Proces výběru strategického investora do společnosti České aerolinie tedy může být završen podpisem smluv a předáním akcií.

 • Nabídka Korean Air Lines splňuje všechny podmínky

  06.03.2013

  Do půlnoci dne 1. března bylo možné podávat nabídky na vstup strategického investora do společnosti České aerolinie a. s. (ČSA). V tomto termínu podala jedinou závaznou nabídku společnost Korean Air Lines Co., Ltd.., která splňuje všechny podmínky, jež byly stanoveny v procesu výběru strategického investora.

 • Dozorčí rada Českého aeroholdingu má dva nové členy

  11.02.2013

  Jediný akcionář Českého Aeroholdingu, a.s., Ministerstvo financí ČR v působnosti valné hromady, zvolil do dozorčí rady společnosti dva nové členy Alexandra Vondru a Jiřího Mikla. Zároveň odvolal dva její dosavadní členy Pavla Kohouta a Jakuba Hodináře.

 • Ivan Fuksa se stal jedním z místopředsedů představenstva Českého aeroholdingu

  11.01.2013

  Ivan Fuksa nastoupil v lednu 2013 do společnosti Český aeroholding na pozici vrchního ředitele pro strategii a rozvoj. Do jeho gesce budou kromě participace na dokončení vstupu strategického partnera do Českých aerolinií patřit i různé rozvojové projekty v rámci celé holdingové skupiny. Zároveň byl také 11. ledna 2013 zvolen dozorčí radou do představenstva společnosti Český aeroholding a následně jej představenstvo zvolilo na post jednoho z místopředsedů. 1. místopředsedou nadále zůstává Petr Vlasák, vrchní ředitel pro finance a lidské zdroje. Dalším místopředsedou je Philippe Moreels, prezident Českých aerolinií. Zbývajícími členy představenstva jsou Marta Guthová, vrchní ředitelka pro nákup, obchod a marketing a Josef Adam, vrchní ředitel pro ICT a právní záležitosti.

 • Vláda schválila přípravu výběrového řízení na prodej ČSA

  09.11.2012

  Vláda ČR dnes schválila usnesení, kterým ukládá společnosti Český Aeroholding, a.s., připravit výběrové řízení na prodej majetkové účasti v Českých aeroliniích, a.s. (ČSA), respektive případný vstup strategického investora do této společnosti. Český Aeroholding, a.s., je majoritním akcionářem ČSA.

 • ŘLP ČR, s.p. koupil Czech Airlines Training Centre

  27.09.2012

  Státní podnik Řízení letového provozu České republiky dnes podepsal dohodu s Českými aeroliniemi o koupi společnosti Czech Airlines Training Centre, dceřiné společnosti Českých aerolinií, která dosud zajišťovala výcvik posádek letadel a technického a provozního personálu, odborné kurzy letecké přepravy zboží (IATA), cestovního ruchu, profesního růstu a jazykové kurzy nejen pro společnosti skupiny Český aeroholding, ale i další externí zákazníky. Jediným vlastníkem této společnosti se tak stane ŘLP ČR, s.p. od 1. 10. 2012.

 • Vláda schválila vklad Českých aerolinií do Českého aeroholdingu

  19.06.2012

  Vláda ČR dnes schválila začlenění společnosti České aerolinie (ČSA) do Českého aeroholdingu (ČAH). České aerolinie se tak stanou jako poslední z plánovaných firem součástí holdingové skupiny společností vlastněných státem a působících v oblasti letecké přepravy a pozemních služeb v prostoru letiště Praha/Ruzyně.

 • Společnost Czech Airlines Technics se stala součástí Českého aeroholdingu

  13.04.2012

  Czech Airlines Technics je již pátou firmou, která se oficiálně začlenila do skupiny Český aeroholding. Ten se tak stal jejím novým a zároveň jediným akcionářem poté, co mu bylo dnes předáno 100 % akcií této bývalé dceřiné společnosti Českých aerolinií.

 • Letiště Praha se začlenilo do Českého aeroholdingu

  19.03.2012

  Společnost Letiště Praha se dnes oficiálně stala součástí skupiny Český aeroholding. Stalo se tak poté, kdy Ministerstvo financí ČR podepsalo smlouvu o vkladu 100 % akcií Letiště Praha do Českého aeroholdingu. Letiště Praha je tak již čtvrtou firmou, která se plně začlenila do nové holdingové struktury.

 • Společnost Český aeroholding nahradí desetiletý dluhopisový program Letiště Praha v objemu 10 miliard korun

  13.03.2012

  Společnost Český aeroholding zřídí dluhopisový program v objemu 10 miliard korun, kterým se nahradí již dříve schválený dluhopisový program Letiště Praha poté, co přešly všechny úvěrové závazky na Český aeroholding. Doba trvání celého programu je 10 let.

 • Skupina Český aeroholding ušetří na nájmu 150 miliónů korun

  13.01.2012

  Skupina Český aeroholding právě dokončila rozsáhlé stěhování více než 500 svých zaměstnanců, jehož cílem bylo využít výhradně prostor, které jsou ve vlastnictví Českého aeroholdingu a tím uspořit zhruba 150 miliónů korun v pětiletém horizontu. V minulých měsících zaměstnanci opustili tzv. budovu administrativního centra Rodop na letišti Praha/Ruzyně a dva objekty v centru města, ve kterých si pronajímaly kanceláře dceřiné společnosti Českého aeroholdingu.

 • Český aeroholding a Letiště Praha mají nové mluvčí, České aerolinie beze změny

  07.11.2011

  Český aeroholding, který bude zastřešovat dceřiné společnosti Letiště Praha, České aeroliniie, HOLIDAYS Czech Airlines, Czech Airlines Technics, Czech Airlines Handling a CSA Services, má novou tiskovou mluvčí. Stala se jí Michaela Lagronová, která dosud komunikovala za Letiště Praha. Kromě mateřské společnosti bude mít svou vlastní mluvčí Letiště Praha, kam se na tuto pozici vrací Eva Krejčí. V Českých aeroliních zůstává Hana Hejsková, která řídí veškerou komunikaci také v HOLIDAYS Czech Airlines, Czech Airlines Technics, CSA Services a Czech Airlines Handling.

 • Generálním ředitelem Českého aeroholdingu bude Miroslav Dvořák

  25.10.2011

  Český aeroholding, který bude zastřešovat dceřiné společnosti Letiště Praha, České aerolinie, HOLIDAYS Czech Airlines, Czech Airlines Technics, Czech Airlines Handling a CSA Services, má generálního ředitele. Od 1. listopadu 2011 jím bude Miroslav Dvořák, který ke stejnému datu rezignuje na své dosavadní funkce generálního ředitele Letiště Praha a prezidenta Českých aerolinií.

 • Český aeroholding byl zapsán do obchodního rejstříku

  11.03.2011

  Akciová společnost Český aeroholding byla v pátek 11. března zapsána do obchodního rejstříku. Mohlo se tak stát poté, kdy byla 10. února 2011 ministrem financí podepsána zakladatelská listina. V předvečer tohoto formálního aktu (10. března) poslal Miroslav Dvořák, předseda představenstva Českých aerolinií a předseda představenstva Letiště Praha, dozorčím radám těchto společností rezignační dopis. Vzdává se v něm statutárních funkcí člena představenstev, čímž pro něj končí přechodné období, kdy zastával pozici předsedy v obou těchto statutárních orgánech.

 • Orgány Českého aeroholdingu zvolily své předsedy a místopředsedy

  14.02.2011

  V pondělí 14. února 2011 se poprvé sešla dozorčí rada Českého aeroholdingu, a to ve složení, o kterém 19. ledna letošního roku rozhodla Vláda České republiky.

 • Vláda schválila vytvoření Českého aeroholdingu

  25.11.2010

  Vláda na svém včerejším jednání schválila vytvoření holdingu z firem vlastněných státem v oblasti letecké přepravy a pozemních služeb. Začleněním Českých aerolinií, jejich dceřiných společností a Letiště Praha do nově založené akciové společnosti s názvem Český aeroholding vznikne stabilní a kapitálově silný subjekt pod přímým dohledem státu, který dosáhne díky řadě synergií významných provozních a finančních úspor.